در بیت سال های 1960 و 1970 که عملا شروع استفاده از پروتز یا مفصل مصنوعی بود

 

  عمر پروتز را حدود ده سال در نظر می گرفتند و به همین دلیل معمولا عمل جراحی تعویض مفصل یا آرتروپلاستی محدود به افراد مسن بود.

با گذشت زمان و با پیشرفت تکنولوژی در طراحی و استفاده از فلزات و ترکیبات و Design بهتر منجر به تهیه پروتز ها و یا مفصل های مصنوعی با عمر حدود بیست سال و یا بیشتر شد. الی الخصوص در بیست سال گذشته و با پیشرفت هایی که در تکنیک جراحی و استفاده از متریال (Material) یا مواد شامل فلزات و پلی اتیلن با مرغوبیت و عمر بیشتر و همچنین پیشرفت در طراحی یا Design پروتز یا ایمپلنت (Implant) عملا باعث افزایش عمر پروتز به بیش از بیست سال شده است و در حال حاظر بیماران بسیاری وجود دارند که پروتز آنها سی الی چهل سال پیش کار گذاشته شده است و این افراد بدون هیچ مشکلی فعال هستند و به زندگی خود ادامه می دهند.

البته هنوز یک سوال در ذهن ها باقی مانده است ، اینکه چرا پروتز یک سری افراد تا چهل سال عمر می کند و با وجود پیشرفت هایی که در تکنولوژی و طراحی و جنس پروتز ها اتفاق افتاده است ، بعضی پروتز ها عمر کمتری دارند؟

در اینجا مطالبی که برای پاسخ به این پرسش مطرح شده است عبارتند از وزن بیمار ، میزان فعالیت بیمار ، شرایط فیزیکی بیمار و همچنین مهارت جراح در کارگذاری پروتز یا ایمپلنت یا مفصل مصنوعی.

تلگرام

tlgg

تماس با ما

  • مطب ها :
    آدرس(روزهای زوج) : ونک - انتهای گاندی جنوبی - ابتدای وزرا (خالد اسلامبولی) - خیابان 32 - ساختمان یاس - واحد202
  • تلفن : 88880795 فکس: 88675530
  • آدرس(روزهای فرد) : ستارخان - ابتدای پاتریس - پلاک 5 - طبقه 4 - واحد7
    تلفن : 66945307 فکس: 66945476
  • ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید