• سرعت تاثیر گذاری شاک ویو تراپی چه قدر است؟

  بسیار از بیماران تقریبا بلافاصله پس از شاک ویو تراپی بهبود درد را اظهار میدارند که قسمتی از این مربوط به اثر داروهایی بی حسی و یا اثر تسکینی این روش درمانی است ولیی بهبود قابل ملاحظه معمولا پیش از پایان یافتن هفته دوم بروز میکند و بهبودی پاتولوژی زمینه ای و فرآیند التیام معمولا چند هفته و بعضا تا چند ماه زمان نیاز دارد .
 • ایمنی شاک ویو چگونه است ؟

  شاک ویو تراپی ده ها سال است که مورد استفاده قرار گرفته است و بر روی میلیون ها نفر به کار رفته است و همانند سایر روش های فیزیو تراپی خصوصا کاربرد وسیعی در اروپا و کشورهای آلمانی زبان که مبدع این فناوری بوده اند داشته است و غیر از موارد منع مصرف عارضه ی جانبی چندانی نداشته است
 • عوارض عمل جراحی ترمیم تاندون در مفصل شانه یا زانو چیست و درصد آن چقدر است؟

  عوارض مهم بعد از جراحی ها آسیب عصبی، عفونت، خونریزی، خشکی مفصلی و پارگی مجدد تاندون است و معمولا در کمتر از ده درصد موارد دیده می شود.
 • عمل جراحی آرتروسکوپی باسن برای چه کسانی مناسب است؟

  معمولا این عمل جراحی برای افرادی که درد لگن و یا بی‌ثباتی در لگن دارند مناسب است.اشعه ایکس تخریب مفصلی و آرتریت‌های قابل توجه را نشان نمی‌دهد و هم اشعه ایکس و هم ام-آر-آی نتایج کمی را در این مورد به دست می‌دهند. این علائم به این دلیل که قابل تشخیص نیستند می توانند ماه‌ها و سال‌ها ادامه پیدا کنند. بسیاری از بیماران ناامید وحتی افسرده می شوند زیرا می‌دانند که مشکل قابل توجهی دارند اما این مشکل به آسانی قابل تشخیص و درمان نیست. چیزی که ما متوجه شده‌ایم این است که آرتروسکوپی باسن تاکنون در حالتهای درمانی موثر بوده است که شامل این موارد است: برخورد یا اصابت: در این حالت شخص با حرکت دادن کل باسن احساس درد می کند زیرا گردن استخوان ران دیواره مفصل باسن را نیشگون می‌گیرد. تکنیک‌های پزشکی توسعه یافته اند و می توانند استخوان اضافی دیواره و یا گردن استخوان ران را بردارند سپس به وسیله جراحی لبه بیرونی را دوباره به دیواره پیچ می‌کنند. پارگی لبه بیرونی: در این حالت پارگی در بافت کلفتی که بست باسن را احاطه کرده است به وجود می آید. لبه بیرونی به محافظت از مفاصل باسن کمک می‌کند و وقتی پارگی ایجاد می‌شود یک تکه از این بافت می‌تواند درد ایجاد کند. بدن ضعیف: وقتی است که قطعه‌ای از غضروف و یا استخوان شکسته شده و در مفصل باقی بماند.
 • آیا جراحی برای تسکین دردهای استئوآرتریت مطلوب است؟

  اگر از داروهای آرتروز نتیجه نمی‌گیرید و یا این داروها فقط کمی دردتان را تسکین می‌دهد، زمان آن است که به سراغ عمل جراحی مفصل بروید. چگونه تصمیم می‌گیرید؟ اول از خود و بعد از پزشک‌تان این سوال‌ها را بپرسید: آیا درمانی دیگر برای آرتروز وجود دارد؟ آیا شما می‌توانید امتحان کنید؟ آیا جراحی مفصل لازم است؟ ‌از یک جراح ارتوپدی در زمینه بهترین عمل جراحی برای تسکین درد مفاصل در وضعیت خاص خود بپرسید. جراحی که نوع عمل جراحی مفصل را براساس شدت آرتروز و مفاصل خاص که صدمه دیده توصیه می‌کند. انواع جراحی برای تسکین درد مفاصل در اینجا خلاصه‌ای از انواع جراحی مفاصل برای التیام درد ناشی از استئوآرتریت بیان شده است: آرتروپلاستی مفصل (جایگزینی کلی مفصل): تعویض مفاصل آسیب دیده با یک مفصل جدید، بخش‌هایی از مفاصل نیز ممکن است جایگزین شوند. استئوتومی: در استخوان نزدیک مفصل برش ایجاد می‌کنند، ناهمواری‌ها را جابه‌جا کرده و به صورت یکدست در می‌آورند و از قسمتی که به مفاصل فشار بیاید دور می‌کنند. • آرتروز (همجوشی مشترک): استخوان‌هایی را که دچار آرتروز شده‌اند به استخوان‌های مفاصل پیوند می‌زنند و باعث بی‌حرکت شدن آن‌ها می‌شوند.
 • آیا جراحی زانو عملی اثربخش است؟

  برای افرادی که از درد زانو رنج می‌برند، رفتن زیر تیغ جراحی یک امر کاملا عادی است. سالانه، بیش از ۷۰۰هزار آمریکایی برای درمان آرتروز و یا ترمیم پارگی منیسک و کشکک زانوی خود تحت عمل آرتروسکوپی قرار می‌گیرند. حدود ۹۰ درصد از افرادی که پارگی مینیسک را تجربه می‌کنند، آرتروز دارند. در عمل آرتروسکوپی، جراح با استفاده از ابزار و تجهیزات ویژه یک برش کوچک بر روی زانو ایجاد کرده و به ترمیم مفاصل و تسکین درد بیمار می‌پردازد. با این حال، تحقیقات نشان می‌دهند که بسیاری از بیماران از نتایج عمل‌های جراحی خود چندان رضایتی ندارند. در یکی از مطالعات منتشر شده در مجله ی پزشکی نیوانگلند، پزشکان آزمایشی را بر روی بیماران ۳۵ تا ۶۵ سال انجام دادند. بیماران، همگی از درد زانو و پارگی منیسک رنج می‌بردند؛ اما آرتروز نداشتند.پارگی منیسک در نیمی از بیماران به طور موفق ترمیم شد. اما نیم دیگر بیماران تنها به عنوان گروه شاهد به اتاق عمل برده شدند. جراحان در اتاق عمل هر کاری کردند که روند عمل به مانند یک جراحی واقعی جلوه کند.از این رو، از ابزار و تجهیزات لازم برای جراحی استفاده کردند و زانوی بیمار را به مانند پروسه ی یک جراحی واقعی به حرکت درآوردند. نتیجه: بیماران هر دو گروه عمدتا از نتیجه‌ی جراحی راضی بودند. بر اساس نتایج این مطالعه، ۸۹ درصد از بیمارانی که تحت جراحی قرار گرفتند، و ۸۰ درصد از آنهایی که به عنوان گروه شاهد به اتاق عمل برده شدند، عنوان کردند که درد زانویشان بهتر شده است. به طور کلی، می‌توان گفت که جراحی تنها به بیمار این احساس را می‌بخشد که دردش تسکین یافته است. در واقع، تاثیر عمل جراحی چیزی بیشتر از اثر پلاسبو‌ نیست.
 • چگونه آرتروز آسیب دیده را با عمل جراحی درمان کنیم؟

  اگر راهکارهای محافظه‌کارانه از قبیل دارو و درمان های فیزیکی موفق نشوند علایم استئوآرتریت شما را کنترل کنند، دکترتان ممکن است عمل جراحی را توصیه کند و این احتمال وجود دارد که این مانند یک گام جدی به نظر برسد، اما هرساله هزاران نفر از مردم آمریکا برای خلاصی از مفاصل سفت و دردناک تحت عمل جراحی قرار می گیرند. این عمل جراحی آرتروز است که تقریبا همه آن را به عنوان جایگزینی مفصل می‌شناسند. ایده مبادله مفصل مریض با یک مفصل جدید ممکن است مثل داستان‌های علمی تخیلی به نظر برسد، اما امروزه این مورد تبدیل به یک امر معمول شده است. در این روش پزشک جراح متخصص مفصل بیمار را با یک مفصل ایمپلنت مصنوعی عوض می‌کند. ایمپلنت ممکن است از فلز، سرامیک، پلاستیک و یا ترکیبی از این مواد ساخته شده باشد.همچنین روش‌های عمل جراحی برای درمان استئوآرتریت وجود دارند که ممکن است ناآشنا باشند. این روش‌ها شامل موارد زیر می‌شوند: • آرتروسکوپی: در این روش، جراح از ابزار انعطاف پذیر کوچکی برای حذف رشد مواردی مانند آب افتادگی و یا کیست استخوان که باعث بدترشدن درد مفاصل می شوند استفاده می‌کند. • استئوتومی: اگر استخوان های شما منحرف شوند، بخش‌هایی از مفصل وزن و فشار بیش از حدی را تحمل می‌کند، که باعث درد می‌شوند. استئوتومی استخوان را دوباره جا می‌اندازد. • همجوشی مشترک: دربرخی موارد، یک مفصل آسیب‌دیده را می‌توان کلا حذف کرد. با استفاده از پینیقاب، یک جراح دو استخوان را که توسط مفصل متصل شده بودند به هم وصل می‌کند.
 • طول رباط صلیبی قدامی چقدر است؟

  طول رباط صلیبی قدامی (ACL) به طور میانگین 38 میلی متر تعریف شده است (از 25 تا 41 میلی متر در افراد مختلف)
 • آیا رابطه ای بین قد افراد و طول رباط صلیبی فرد وجود دارد ؟

  آقای براون با بررسی هایی که انجام داد رابطه ی ریاضی بین طول رباط صلیبی قدامی و قد فرد پیدا کرد و فرمول آن به اینصورت است : anterior cruciate ligament 1 در عمل جراحی بازسازی رباط صلیبی حداقل طول تاندون که برای بازسازی استفاده می شود باید 7 سانتی متر باشد (البته جندلا) که 3 سانتی متر داخل مفصل ، 2 سانتی متر در طونل فمورال و 2 سانتی متر در تونل تیبیال حداقل باشد.

تلگرام

tlgg

تماس با ما

 • مطب ها :
  آدرس(روزهای زوج) : ونک - انتهای گاندی جنوبی - ابتدای وزرا (خالد اسلامبولی) - خیابان 32 - ساختمان یاس - واحد202
 • تلفن : 88880795 فکس: 88675530
 • آدرس(روزهای فرد) : ستارخان - ابتدای پاتریس - پلاک 5 - طبقه 4 - واحد7
  تلفن : 66945307 فکس: 66945476
 • ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید