یکشنبه و سه شنبه 19 الی 20، دوشنبه و چهارشنبه 20:30 الی 22

بهترین برندهای معتبر اسید هیالورونیک در ایران

بهترین برندهای معتبر اسید هیالورونیک در ایران که برند کرسپین (Crespine) و هیالگان است . تزریق کرسپین ژل به زانو و تزریق هیالگان ژل به زانو توسط متخصص ارتوپدی انجام میشود

بهترین برندهای معتبر اسید هیالورونیک در ایران

نام تعدادی از برندهای معروف و موجود اسید هیالورونیک در فارماکوپه ایران که بلا استثناء تمام آنها از خارج از کشور وارد میشود به این شرح است.

برند هیالگان (Hyalgan) شاید یکی از قدیمی ترین برندها است که از تکنیک استخراج آن منشا حیوانی دارد و به تاج خروس نیز معروف شده است. و هنوز Efficacy و اثر بخشی خود را حفظ کرده است و درکنار سایر برندها مورد استفاده فراوانی دارد و اغلب بیمه ها این آمپول ها مورد تایید دارند و توسط شرکت شفایاب در ایران تهیه و توضیع میشود.

اغلب برند های دیگر که در زیر نام برده میشود به وسیله ی تکنولوژی فرمانتاسیون باکتریال (Bacterial fermentation) به واسطه باکتری تولید میشوند.

مثل برند فرماترون (fermathron) که محصول شرکت بیومت (biomet) است.

فراموش شد که آمپول دیالگان محصول شرکت فیدیا (Fidia) است .

دو آمپول مزبور جزو موارد با وزن مولوکولی و میلی گرم پایین هستند که 3 تا 5 نوبت تزریق نیاز است و سایر موارد برندهایی که با نیاز به 3 تا 5 نوبت تزریق دارند عبارتند از High hyal plus ، Hyaloron hexal ، Joint lube ، Synovial .

برندهایی که وزن مولوکولی بالاتری دارند و قیمت این محصولات گرانتر است و معمولا نیاز به یک نوبت تزریق دارند عبارتند از برند کرسپین (Crespine) ، رویسکون (Reviscon) ، لوبراویسک (Lubravisc) محصول کشور آمریکا که البته هم با وزن بالا و تک دوز دارد و لوبراویسک با وزن مولکولی پایین با نیاز به چند نوبت تزریق نیز اخیرا در بازار ایران موجود است.

و اخیرا برند جدیدی در بازار فارماکوپه ایران وارد شده است که خصوصیت منحصر به فردی دارد که در یک آمپول هم هیالورونیک با وزن مولکولی بالا و هم هیالورونیک با وزن مولکولی پایین همزمان وجود دارد که به اصطلاح این برند به نام Dualvis نامگذاری شده است.

به این معنا که در یک آمپول دو نوع اسید هیالورونیک با دو غلظت و دو وزن مولکولی متفاوت وجود دارد و ادعا میشود که اثربخشی آن بیشتر است و دو نوبت تزریق برای درمان کفایت میکند و وارد کننده این برند سوئیسی شرکت ایوار (Ivar) است .

و اولین برند اسید هیالورونیک که قابل تزریق به تاندون میباشد به نام تندوویس (Tendovis) که محصولی شرکت سوئیسی ایوار میباشد.